Velkoobchodní ceny

img vcMáte restauraci, bar, kavárnu, hospodu, hospůdku, stánek a nebo jinou provozovnu?
Zaregistrujte se v našem eshopu a objednávejte za velkoobchodní ceny.

REGISTROVAT

Zelené pivo je tady!

Přivítejte s námi jaro a Velikonoce se zeleným pivem! Dovolujeme si vám nabídnout naši zelenou třináctku! Karkulka “ALE” Zelená – pivo exkluzivně připravené pouze pro Pivoobchod Podklášterním pivovarem Urban Třebíč. Jedná se o 13° American Pale Ale (APA) - zelené silné pivo svrchně kvašené nefiltrované. Mimo náš speciál nabízíme i jiná zelená piva od dalších pivovarů jako jsou: Kácov, Primátor, Chotěboř, Jihlava, Konrád, Rohozec či Starobrno. Neváhejte s objednávkou, jedná se o limitované várky, tak ať stihnete ochutnat! Skladem budou sudy: (50l, 30l, 20l, 15l), sklo: (0,75l, 0,5l) a 1l PET. Vše najdete ZDE.

Svátky jara jsou ve znamení barev – a barví se nejenom vajíčka. Barvami může hrát také pivo. Právě s oslavami příchodu jara se mělo již v dávné minulosti pojit pití zeleně zbarvených nápojů, které naši předci získávali např. louhováním mladých dubových listů. Výroba zeleného piva je tedy v naší zemi spojena především s příchodem jara a oslavou Velikonoc. Dá se tedy říci, že březen je měsícem zeleného piva. A Pivoobchod je na to více než připraven.

Kromě Velikonoc se ovšem zelené pivo vaří i v souvislosti s oslavami svátku irského patrona sv. Patrika, jehož den připadá na 17. března. Podle tradice měl tento světec, který do Irska přinesl v 5. století křesťanství, šířit víru prostřednictvím zeleného trojlístku. S jeho pomocí vysvětloval Patrik lidem princip dogmatu Svaté trojice. Zelená barva je spojena s irskou krajinou a národní hrdostí a stala se symbolem svátku svatého Patrika a irské kultury obecně.

Historie vzniku zeleného piva se však datuje kolem roku 1910, kdy se v americkém baru First Avenue na pípách objevilo pivo zelené barvy připravené na počest irských patriotů. Obecně se nápoj připisuje profesoru Thomasi H. Curtinovi, lékaři, který vyráběl zelené pivo pro svou klubovnu v New Yorku. Průkopníkem vaření zeleného piva u nás je pivovar Starobrno, jehož pivo máme v naší nabídce.

on 01 březen 2024
Aktualizováno: 22 duben 2024